Pastacılık Trendleri

Günümüzde çok çeşitli pastacılık ürünleri kullanan ustalar mevcuttur. Pasta yapımı artık daha da profesyonel bir hal almıştır. Türkiye’de pastacılık sektöründe pek çok genç ustalar yetişmiş, yurt dışı eğitimi almış, hatta beş yıldızlı yurtdışı otellerinde şeflik yapabilen çok yetenekli ustalarımız olup birçok madalyalar almış bu genç ustalarımız ile iftihar etmemiz gerekir. Burada ustalarımız kadar işverenlerimizin ve yöneticilerimizde çok büyük başarılar elde etmişlerdir. Artık ülkemizde 100-150 şubeli pastaneler, pasta fabrikaları var. Pastacılık şekil değiştirmiş, rekabet çoğalmış, durmadan yeni arayışlar içinde bir mücadele devam ediyor. Bu arada gelişen çikolatacılık sektörünü unutmamak gerekir. Pastacılık konusunda Türk pastacılığına en büyük hizmetlerden birisi yine pastane ve oteller için modern mutfak kuran, araç ve gereçleri üreten firmalarımız. Ürün yelpazesi genişlemiş, tüplü fırınlar yerini yeni modern sağlıklı fırın ve gereçlere bırakmış. Bu ilerlemeyle, geniş kapsamlı olup bazen hayal edilmesi bile güç olan fikirleri yaratan Türk insanının, eşsiz tasarımlar ve modeller yaratmasını gördük. Ürün kalitemizden taviz vermeden en iyi olmak için çalıştık ve Türk pastacılığı için gerekli olan çeşit zenginliği ve kalite için ustalarımıza Krater markalı ürünlerimizi sunduk.

Bir pasta her ne kadar lezzetli olsa bile göze hitap etmek için görüntü ve süsleme çok önemlidir. Süsleme için ustanın becerisine katkı sağlayacak çeşitli aletler, kalıplar ve malzemelere ihtiyaç vardır. Son 20 senede Türk pastacılığı çeşit zenginliğinde, kalitede, makineleşmede, süslemelerde çok yol kat etmiş olup, büyük bir bilgi sahibi olmuştur.

Pasta süsleme ve kaplamasında kullanılan dekor hamurları, dekor ve süslemede kullanılan çikolata ürünleri, kurabiye çeşitlerinde tat ve görüntü açısından tercih edilen Krater dolguları da sektörde önemli birer trend ürünü olarak karşımıza çıkmaktadır.

Yeni trendlerle birlikte öne çıkan ürünlerimiz klassos, krema dolgular, meyve taneli dolgular, paste olarak isimlendirdiğimiz dondurma meyve özü olarak kullanılan ürünler ve özellikle son aylarda satışları oldukça artan çikolata ve konfiseri grubu ürünlerimizdir. Profesyonel pastacılar tarafından her zaman tercih edilen bu ürünlerimiz, tüketici grubumuzu oluşturan pasta ustalarımızın pasta imalatında üretim verimliliğini ve ürün performansını artırıyor, profesyonellerin yaratıcılığını geliştiriyor, kaliteli üretim sağlıyor.